ÇOCUK KARDİYOLOJİ KLİNİĞİ

Kliniğimizde Çocuk Kardiyoloji Uzmanı olan 5 uzman doktor, 2 yandal asistanı, 2 hemşire ve 3 sekreter ile 08.00-17.00 saatleri arasında poliklinik hizmeti verilmektedir. Günlük icapçı doktor nöbet listesine göre mesai saatleri dışında da hastaneye gelinerek acil hastalarımız değerlendirilmektedir. Kliniğimizde konsültasyonlar ve acil hastalar dışında yılda ortalama 20.000 hastaya poliklinik hizmeti verilmektedir. Hastalarımız randevu alarak gelebildiği gibi, randevu almadan gelen tüm hastalarımıza da hizmet verilmektedir. Kliniğimizde elektrokardiyografileri çekilen ve muayeneleri yapılan hastalarımıza aynı gün içinde ekokardiyografik değerlendirme yapılabilmektedir. Ekokardiyografi tetkiki için hastalarımıza randevu verilmemektedir. Kliniğimizde ayrıca ritim Holter (24 saat ritim analizi), tansiyon Holter (24 saat tansiyon analizi) ve Efor testi uygulanabilmektedir.

DOKTORLARIMIZ

Prof.Dr.İbrahim İlker ÇETİN 

 

 

Özgeçmiş:
1996 yılında Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nden, Çocuk Kardiyoloji uzmanlığını 2006 yılında Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nden aldı. Uzmanlık sonrası Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi ve Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. Halen Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Eğitim Görevlisi, Eğitim Sorumlusu ve İdari Sorumlu olarak çalışmaktadır. Doğumsal kalp hastalıklarının girişimsel ve cerrahi tedavisi, çocukluk çağı edinsel kalp hastalıkları ve ritim bozuklukları konuları ile ilgilenmektedir. Hacettepe Pediatri Eğitimini Geliştirme Derneği, Türk Pediatrik Kardiyoloji Derneği ve Türkiye Çocuk Kalp Sağlığı Platformu üyesidir.

Doç.Dr.Ayşe Esin KİBAR

 

 

Özgeçmiş:
1998 yılında Osmangazi ÜTF’ni bitirdi. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını 2003 yılında Ankara Dışkapı SSK Çocuk Hastanesi’nden, Çocuk Kardiyoloji uzmanlığını 2011 yılında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi’nden aldı. Uzmanlık sonrası Mersin Kadındoğum Çocuk Hastanesi’nde zorunlu hizmetini yaptı. Halen Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Eğitim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Evli ve 1 çocuk annesidir.
Doğumsal kalp hastalıkları, anne karnında kalp hastalılarının tanısı, çocukluk çağı edinsel kalp hastalıkları konuları ile ilgilenmektedir. Türk pediatri ve Türk Pediatrik Kardiyoloji Derneği üyesidir.

Doç.Dr.Hazım Alper Gürsu

 

 

Özgeçmiş:
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (1994-2000)
İhtisas: Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kliniği (2001-2005)
Yan Dal İhtisası: Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Ankara Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Bölümü (2008-2012)
Başasistanlık: Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Kardiyoloji Kliniği
Yabancı Diller: Fransızca, İngilizce

Uzm.Dr.Emine AZAK

 

 

Özgeçmiş:
Eğitim ve Uzmanlık
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi – Tıp Eğitimi
Başkent üniversitesi Tıp Fakültesi – Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp fakültesi- Yan Dal (Çocuk Kardiyoloji) Uzmanlık

Uzm.Dr.Yasemin ÖZDEMİR ŞAHAN

 

 

Özgeçmiş:

1983 yılında Balıkesir’de doğdu. Edremit Anadolu Lisesi’nde ortaöğrenimini tamamladıktan sonra Balıkesir Fen Lisesi’ni bitirdi. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini aldı. 2007-2012 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Çocuk uzmanlığını tamamladıktan sonra Gelibolu Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmete başladı. 2013-2016 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kardiyoloji Bilimdalı’nda Çocuk Kardiyoloji yandalını yaptı. Evli ve 2 çocuk annesidir. Yabancı dil olarak İngilizce ve Almanca biliyor. Ağustos 2016 tarihinden itibaren Ankara Çocuk Hematoloji Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesinde Çocuk Kardiyoloji uzmanı olarak çalışmaktadır.